Magnóra vett gyilkosság

Magyarország történetétek egyik legbrutálisabb, a magyar kriminalisztika egyik legelképesztőbb emberölési ügye a csepeli iskolai kettős gyilkosság. A bűncselekmény nem csak a végrehajtók kegyetlensége miatt került be a történelemkönyvekbe: a gyilkosságot ugyanis felvette egy diktafon. Én magam nem szoktam bűnügyekkel foglalkozni, ám számomra az akkori események sorsfordítóak voltak. Egyrészt: halála előtt nem sokkal, teljesen véletlenül együtt vacsoráztam az egyik áldozattal; másrészt, oknyomozó riportműsorom okán az egyik ügyvéd indítványozta a tanúként meghallgatásomat, mondván: egy bizonyos részletben előrébb jutottam és többet tudhatok, mint a rendőrség.

Ez tehát a személyes szál. A gyilkossági ügy egyediségét mégis egy magnófelvétel adja. A fiatalabb áldozat a ruhájába rejtett egy diktafont, amely felvette a szörnyű eseményeket. A felvétel meghallgatása után a rendőrök számára már egyértelmű volt, hogy a „hős biztonsági őr”, aki állítólag szembeszállt az „ismeretlen csuklyás elkövetővel” valójában nem példakép, hanem maga az elkövető, aki hidegvérrel ölt.

Adva van egy csepeli politikus, Deme Gábor, akit nem elégít ki az, hogy igazgató lehet egy iskolában. Többre vágyik: polgármester, miniszter majd miniszterelnök akar lenni. És ott van hűséges követője, Kun Tamás, a nagy darab portás, aki pincsikutyaként követi törtető barátját.

Igen ám, de az intézményvezető, Takács József rájön, hogy Deme Gábor rendszeresen lopja az iskola pénzét. Ha ez kiderül, a törtető politikusból nem lehet sem miniszter, sem miniszterelnök, de még kerületi polgármester sem. Deme érzi a vesztét, találkozót kér Takács Józseftől, aki a találkára magával viszi az iskola fiatal tanárát, Papp Lászlót. Deme Gábor némileg váratlanul a portással, és mindenre elszántan érkezik. A két gazember már felkészült a gyilkosságra, ám egyvalamivel nem számoltak: azzal, hogy egy apró magnó mindent rögzít.

Műsoromban megszólalnak a legfontosabb szereplők: nyilatkozik az egyik áldozat özvegye és árvája; a rendőr, aki könyvet írt az esetről; a fotós, aki elkészítette az év fotóját: még szabadlábon fényképezte le a felbujtót. Kamerámba mondta gondolatait a gyilkos, és átfogó börtöninterjút adott nekem Deme Gábor, sokak szerint ezzel végzetes csapást mérve saját magára.

Évekig követtem az eseményeket a legelső pillanattól a jogerős ítéletig. Ott voltam a tárgyalóteremben, az érintett családoknál, a bűntett helyszínén és a börtönben is. Filmet forgattam és könyvet is írtam a csepeli iskolai kettős gyilkosságról. És még tanúként is be akartak idézni.

Különleges adást láthattok most, olyat, amiből nem maradt ki semmi. Hallgassátok a mondatokat, nézzétek a szemeket és meglátjátok, hogy mire képes az ember, ha megszállja az ördög!

#gyilkosság #krimi #csepeligyilkosság #tvrtko #tvrtkovalaföldkörül

Leave a Reply